نحوه کشت سیاهدانه در ایران

ازسال توسط: rivastrading دسته بندی: سیاهدانه برچسب ها: , , , نظرات: یک نظر

آماده سازی زمین و کاشت:

بعد ازانجام عملیات آماده سازی مانند شخم، دیسک، و ماله کشی، به منظور کنترل علف های هرز به میزان 2.5 لیتر در هکتار استفاده از علف کش ترفلان قبل از کشت ضروری است. کاش با بذر کارهای غلات دانه ریز امکان پذیر است همچنین بهترین عمق کاشت یکنواختی سبز شدن مزرعه سیاهدانه، بین 1.5 تا 2.5 سانتی متر است.

تراکم بوته و میزان بذر مورد نیاز:

میزان بذر مصرفی در کشت مکانیزه بین 6-5 کیلوگرم در هکتار بوده و در کشت دستی به میزان 9-7 کیلوگرم می باشد. تراکم مناسب برای کاشت بین 150 تا 200 بوته در متر مربع می باشد که برای رسیدن به این تراکم فاصله ردیف ها 30-20 سانتی متر و فاصله بذور سیاهدانه از روی هر خط 2-5 سانتی متر توصیه می شود.

همچنین رقم مناسب و زودرس برای کشت، رقم پا کوتاه هندی می باشد.

تاریخ کاشت:

این گیاه به هوای سرد حساس بوده و کشت در مناطقی که سرمای طولانی زیر صفر دارند به صورت بهاره کشت میشود ولی در سایر مناطق کشت پاییزه پس از اولین بارش های پاییزی و مطلوب بودن شرایط خاکورزی ، امکان شت این گیاه فراهم است.

عملیات داشت:

شرایط کشت برای سیاهدانه به صورت دیم بوده و بدون انجام عملیات آبیاری عملکرد مناسب حاصل خواهد شد ولی در صورت فراهم بودن شرایط برای آبیاری پس از گلدهی، عملکرد محصول بین 10 تا 30درصد افزایش می یابد.

میزان کود مصرفی برای هر هکتار 100 کیلوگرم فسفر، حداقل 50 کیلوگرم گوگرد، 50 کیلوگرم پتاس، بصورت پایه و 100 کیلوگرم ازت به صورت سرک در سه مرحله رشد رویشی است.

برداشت:

زمان مناسب برای برداشت سیاهدانه وقتی است که بوته ها کاملا خشک شده و شکاف بالای کپسول نمایان و رنگ دانه ها کاملا سیاه شده است، رطوبت مناسب برداشت 12-15 درصد است. بطوریکه عملیات خرمنکوبی کپسول ها امکان پذیر باشد. درو مزرعه معمولا به وسیله کمباین های برداشت کلزا صورت میگیرد. در برداشت دستی بمنظور جلوگیری از ریزش قبل از خشک شدن کامل بوته ها و باز شدن شکاف بالای کپسول، اقدام به برداشت نموده و پس از انتقال به محل مناسب اقدام به خشک کردن و کوبیدن می نماییم.

امیدواریم این مقاله براتون مفید واقع شده باشه

همچنین در صورت نیاز به مشاور رایگان در خصوص تامین بذر مناسب و کشت میتوانید با شماره 09112714630 مهندس کیاء تماس حاصل فرمایید.

با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.